Spěšný vyhrál závod E1

Nad očekávání dobrá je bilance výsledků našich bikerů v zahraničí: Spěšný vyhrál závod E1 v Rakousku, Rybařík byl sedmý na SP v marathonu na Kypru, tři Češi v první desítce na etapáku Cape Epic v JAR...

Autor: Jan Němec
Nová stránka 2

Víkendová nadílka výsledků je opravdu velká. Naši nejlepší závodníci roztroušeni po všech koutech světa. Dalo by se říct, že začátek sezóny českým bikerům vyšel perfektně. Takže pojďme na rekapitulaci:

Cape Epic - etapový závod, Jižní Afrika 2.4.-9.4. - Martin Horák a Robert Novotný (Cyklomax Rock Machine Salomon) Petr Cirkl (Strops Mongoose).
Celkem osm etap a 900km s 16000m převýšení dokončilo 433 dvojic z 32 států! Nejrychleji zvládl putování africkou divočinou Giant - Roel Paulissen (BEL) a Bart Brentjens (HOL), čas po osmi dnech ukazoval 31hod 21min 02sek. Petr Cirkl, který jel ve dvojici s Jihoafričanem  Roanem Exelbym se stal nejvýše hodnoceným Čechem, skončil šestý se ztrátou 2hod 27min. O dvě příčky za nimi, tedy osmá,  skončila úspěšná dvojka z loňského Transalpu - Horák-Novotný, ztráta na vítěze činila 3hod 13min. Kompletní výsledky naleznete na oficiálním webu závodu www.cape-epic.com. Věříme, že se s klukama po jejich návratu spojíme a zprostředkujeme vám jejich závodní pocity...

1. závod SP marathonu - Kypr, 10.4. 2004 - tým Ravo Racing - Ivan Rybařík, Jiří Vávra a Zdeněk Kříž.
Od borců z Ravo Racing Teamu jsme včera večer obdrželi sms s výsledky, více podrobností nevíme. Snad jen to, že Ivan Rybařík vyhrál týden, před tímto závodem na stejné trati, kyperské mistrovství v marathonu a určitě mu tato zkušenost pomohla k sedmému místu ve světovém poháru. 94km dlouhý závod vyhrál mistr světa Ital Massimo de Bertolis (Full Dynamix), před krajany Rolandem Stauderem a Dariem Acquarolim. Jirka Vávra a Zdeněk Kříž skončili na patnáctém a šestnáctém místě. Výsledky ke stažení ZDE a stránky závodu: www.mtbworldcupcyprus.com

Austria Supercup, E1 - Langenlois, Rakousko 10.4.
Dobře hodnocený a obsazený závod humny, konkrétně v rakouském Langenlois vyhrál Milan Milan Spěšný v čele závodu v LangenloisSpěšný z Merida Biking Teamu. Skvělý výsledek na začátek sezóny: "Konečně se mi podařilo dobře odstartovat a již od začátku závodu jsem se držel ve druhé skupince, těsně za špicí. Během závodu jsem se propracoval na špici, kde mi největším soupeřem byl Polák Galinski. O svém vítězství jsem rozhodnul těsně před cílem ve sjezdu, pak již nebylo místo k předjetí. Trať mi vyhovovala, jen mi chyběly technické sjezdy," sdělil nám Milan v rychlém telefonátu. Skvělý úspěch českých bikerů podtrhnul pátým místem Milanův bývalý kolega, nyní člen České spořitelny MTB Tomáš Vokrouhlík a sedmým místem Pavel Boudný (Dream Bikes). Vítězství jsme zaznamenali i v kategorii do 23let, o to se postaral Tomáš Tvrdík (Česká spořitelna MTB), pro kterého to bylo zároveň první vítězství v této kategorii. O to větší bylo zklamání, když pořadatelé "třiadvacítkářům" ceny nepředávali. Ani junioři se neztratili, druhé a třetí místo obsadili závodníci Scania Apache Teamu - Stanislav Groh a Aleš Brož! Pánové parádní výkony! Stránky závodu a komplet výsledky: www.urc-langenlois.at