20.000 EUR na Salzkammergut Trophy

Letošní rakouská marathonská jednička Salzkammergut Trophy je součástí světového poháru, ale přijet může kdokoli, kategorií a okruhů je připraveno více. A ceny? Lákavé...

Autor: Jan Němec

Do redakce dorazila zpráva o přípravách na velmi oblíbený marathon u našich jižních sousedů, tedy v Rakousku. Většině bikerů nebude Salzkammergut Trophy neznámý pojem. Jeho trať v Bad Goisernu hostila již Mistrovství Evropy a loni i Mistrovství světa, kde vyhráli Gunn Rita Dahle a Massimo de Bartolis.

Massimo se i letos (9.7.) přijede poprat s tamním závodem, který je zařazen do seriálu světového poháru. 100,7km dlouhá trať s 3.617m převýšení a s 25km singltracků, dělá ze Salzkammergut Trophy jeden z nejtěžších závodů v seriálu SP.

Velmi atraktivní pasáží je Ewige Wand - traverz vytesaný římse ve skále. Viz foto našeho mnichovského kolegy Armina Küstenbrücka, který takto loni zachytil Ivana Rybaříka z vrtulníku. Změny se chystají na třech místech trati, mělo by tak dojít k vyloučení rozbahněných úseků a zkrácení asfaltových pasáží.

Ale Salzkammergut není pouze světový pohár, přijet může kdokoli. Jsou připraveny celkem 4 okruhy (31,3km/1.052m, 53,8km/1.934m, 100,7km/3.617m, 200,2km/7.234m). S přítomnosti zástupců našich barev organizátoři počítají, vždyť loni se na stupních vítězů mluvilo česky velmi často.

Jako vždy a všude je připravena hromada luxusních cen. V celkové hodnotě 20.000 EUR budou rozdány těm nejlepším, ale POZOR! i těm nejpomalejším. Tři týmy s nejdelším součtem časů budou odměněny. V tombole na vás může čekat KTM Team Edition za 3.500 EUR nebo dvě letenky na Gran Canaria Marathon 2006....

Pokud se do Bad Goisernu chystáte, pořadatelé pro vás mají připravené mapky zdarma, stačí si o ně jen napsat na info@trophy.at  nebo zkuste zabrouzdat na www.salzkammergut-trophy.at kde můžete nalézt informace i v Češtině!

Přečteno - 5346x Tagy: marathony
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

1. PozvánkyRakouská stálice: Na Salzkammergut Trophy si můžete nevídaně hrábnout
    Rakouská stálice: Na Salzkammergut Trophy si můžete nevídaně hrábnout
  2. PozvánkyKolo pro život se připravuje na oblíbené Vary
    Kolo pro život se připravuje na oblíbené Vary
  3. PozvánkyOblíbená 24hodinovka Těžká Pohoda opět bude!
    Oblíbená 24hodinovka Těžká Pohoda opět bude!
  4. Český pohárAuthor Šela marathon otevře Český pohár XCM
    Author Šela marathon otevře Český pohár XCM

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.

#2 Jiří Novotný - vloženo: 26.05.2005 v 18:39:44

Salzkammergut - Já jsem loni jel taktéž a letos bych opět rád jel.Zatím rozmýšlím-záleží na penězích. Jinak ten úvodní výjezd byl docela krutý:-)) Ovšem zase singletrakový sjezd (cca.10km) do Bad Ischlu byl nádherný (i v dešti), následný asi 20-ti km kopec byl taky hodně výživný. Letos se chystám na maraton do Saalbach-Hinterglemmu a tam ten profil vypadá ještě brutálněji.

4. avatar
    #1 Tomáš Přibyl - vloženo: 26.05.2005 v 15:05:37

Salzkammergut - Rád bych několika málo větami přiblížil závod těm, kteří neaspirují na přední umístění, ale přesto jsou slušně trénovaní. Právě pro ty může být závod příjemným zpestřením sezóny.Toto klání jsem absolvoval dvakrát. V roce 2003 ještě na staré trati s převýšením 3000 metrů a loni, na trati mistrovství světa s převýšením v článku inzerovanými více než 3600 metry. Kromě zvýšené náročnosti díky převýšení byla celá trať "o něčem jiném". Zatímco v roce 2003 byla příjemně jezdivá a technických úseků bylo pomálu, loni přibylo singltracků a hlavně bahnitých úseků na sjezdovce v cílovém městě (toto místo absolvovalo startovní pole dvakrát). Maraton obsahoval naprosté minimum odpočinkových úseků, všechna stoupání byla ukrutně dlouhá.Musím říct, že to bylo docela utrpení.Například hned dva km po startu následoval cca dvacetiminutový výjezd po úzké stezičce na totálního zoufalce. V tu chvíli jsem pochyboval, že závod mohu vůbec dokončit.Přestože se jede ve fantastickém prostředí, úroveň značení, občerstvovaček a celková organizace závodu byly perfektní, rozhodl jsem se tuto trať letos vypustit.Dobrovolné utrpení za poměrně dost peněz bylo příliš veliké... -:)))